Annyira imádtam a Commodore 64-emet, hogy el nem tudom mondani. Gyerekként még a gagyisztikus grafika is elképesztően csúcsnak hatott. Naphosszat ültem előtte, és toltam a bonyolultnak nem nevezhető játékokat. Aztán jött a Gameboy őrület. Mindenáron szerettem volna egyet, nem csak azért, mert menőbbet el sem tudtam volna képzelni, hanem mert bárhova magammal vihettem, és cserélgethettem a kártyákat Mariótól a legvagányabb autóversenyig. Volna. Nem kaptam meg. Anyám egy piaci Tetris-szel szúrta ki a szememet, de szerintem sokan jártunk így (akkumulátoros autót is akartam, de pedálos moszkvicsot kaptam:) . Mint ahogy sokan játszottak a sárga kazettás kínai csodával is. Na, hát akkor még nem volt itt Ámerika.
Tudom, csak a nosztalgia mondatja velem, de úgy emlékszem, azóta sem vetettem bele magamat olyan hévvel az újabbnál újabb játékok világába, mint a 90-es évek derekán. Nagymenő volt, akinek már ott figyelt '96-ban a PS1 a csak erre szolgáló TV alatti polcon. Aztán 2000 körül óriásit ment a PS2, és egyre inkább átalakult a videójáték kifejezés "psezéssé". Valahol innentől indult meg még inkább a lavina, és került minden harmadik háztartásba egy Playstation vagy később egy Xbox vagy Wii. Most meg már az Oculusnál tartunk. Nájsz.
Adózzunk egy picit a régi szép emlékeknek, és emlékezzünk meg a 6 legjobb retró konzolról.
1. Commodore 64
Tiszteletbeli konzollá fogadom most a Commodore 64-et is, bocsássátok ezt meg nekem!
Óriási király voltál, ha a '80-as évek végén, vagy a '90-es évek elején egy ilyen otthoni számítógéppel rendelkeztél. Ugyanis egyben az akkori legkomolyabb játékokat is nyomhattad rajta, ráadásul a mellékelt joystickkal az élmény megfizethetetlen volt.
2. Sega Mega Drive 1988
A 16 bites konzol korának egyik kiválósága. Nagyon jól fogyott Amerikában és Európában egyaránt, ráadásul az EA erre az eszközre gyártotta első sportjátékait az NBA-t, a FIFA-t és az NHL-t. Ne feledkezzünk meg persze olyan klasszikusokról sem, mint a Streets of Rage és a legendás Sonic.
3. Super Nintendo Entertainment System, 1990Sokan minden idők legjobb játékgépének nevezik. Soha azelőtt nem tapasztalt grafika jellemezte. Itt már nyomhattuk a Street Fightert, a Final Fantasy-t vagy az ikonikus Donkey Kongot is.
4. Sony PlayStation, 1994
A Sony megcsinálta a PlayStationt és mindent borított, úgy ahogy van. Innentől nem volt megállás a gyáróriásnak, hogy átvegye a piacon a vezető szerepet. Játékok, amiket imádtunk: Resident Evil, Metal Gear Solid, Tekken, Tomb Raider.
5. Nintendo Game Cube, 2001
A modern idők egyik méltatlanul elfeledett gyöngyszeme, amit a PS2 és az Xbox uralmának megtörése miatt küldtek harcba. A mini-disc-es megoldás és a kocka forma igazán emlékezetessé tette, viszont elképesztően gyerekesnek tűnt a riválisok masszív gépei mellett. Játékok: Super Smash Bros, Super Mario Sunshine, Animal Crossing.
6. Sega Dreamcast, 1999
Az első 128 bites jószág nem mondható túl sikeresnek, habár számtalan újítást találhattunk benne. Nagy szám volt például a beépített modem és a kontrollerbe épített kijelző. Játékok: Jet Set Radio, Crazy Taxi, Shenmue, Soul Calibur.
Bónusz
Az, hogy kinél milyen név alatt futott, tök mindegy, a lényeg a sárga kazetta, amin 99+ játék volt.
És hogy mit jelent az új világ gyermekének egy régi játék egy klasszikus konzolon? Nem sokat. :)
A lista teljesen szubjektív, bővítsétek kedvetekre. :)
Marci
Havi Top:
Bemutatkozott az S6 és az S6 Edge
Haverkodjunk Facebookon is: WWW.FACEBOOK.COM/COLORCAMMAG
Instagram: COLORCAM_MAGAZINE
Kérdésed vagy észrevételed van? Esetleg figyelmünkbe ajánlanál valamit?
Oszd meg velünk kommentben vagy írj a HELLO@COLORCAM.HU-ra