Picit megkésve került hozzánk a Huawei kistesójának, a Honornak a legújabb zászlóshajója, de már nagyon vártuk, hiszen a családban régóta használatban van a korábbi 6 és 6 Plus változat. Kíváncsi voltam, hogy még mindig hozza-e azt a minőséget, amivel legutóbb elnyerte a szívünket és hogy 2017-ben is vállalható-e a tudás/design kombó.
A Honor volt az a készülék, amely valahogy mindig érthetetlenül jó áron adott szembetűnő minőséget. A Meizu, Xiaomi és a többi alsó-, középkategóriás gyártókon túlmutatva olyat hozott, ami sokszor már a fő brand, a Huawei készülékeivel emelte közel egy szintre. Ahogy korábban említettem, otthon sokat használtuk a 6-ost, mely gyermekbetegségeivel együtt is szerethető telefon a mai napig, ráadásul már jó pár éve dual kamerával érkezett.
Nagy öröm volt ennyi év után kézbe venni az új 8-ast és látni, hogy a mérnökök nem ültek a babérjaikon. A dobozból könnyedén kicsúszó készülék körben lekerekített formavilága és az íveltre csiszolt elő- és hátlap gyönyörűen mutat és kellemesen fekszik a kézben. A designba talán csak az elöl a készülék alján található Honor logó rondít csak bele és a hátul található ujjlenyomat-olvasón akadhat meg még a finom siklás után a kéz. Ettől eltekintve a teló úgy össze lett pakolva, mind anyaghasználatra, mind az előbb említett kialakításra, hogy nehéz lenne belekötni. A kék szín nagyon brutálul mutat, hasonlóan a HTC U Ultrához, de az aranyon kívül elég jól nézhet ki a fekete ruhában is.
Fontos, hogy a készülék már USB Type-C porttal van szerelve és a jack-et sem kell elfelejtenünk, így ha új Macbookunk van, az a vicces helyzet állhat elő, hogy jobban tudjuk használni vele (tölteni, csatlakoztatni) mint a 7-es iPhoneunkkal. A dobozban egyébként nincs füles, a töltőn kívül csak SIM tűt lelünk, amivel megnyithatjuk a baloldalt található tálcákat, melyek két nanoSIM vagy egy nanoSIM, egy microSD befogadására képesek. Nem lehet szó nélkül elmenni a hátoldalon elhelyezkedő 12 megapixeles, f2,2-es lézeres hibrid autófókusszal felpimpelt dual kamera mellett sem, hiszen bár nem hivalkodóak, meglehetősen szép képeket tudnak készíteni. A Honort a 8 magos 64 bites HiSilicon Kirin 950 viszi a hátán, ami remekül megfelel arra, hogy a játékokat és úgy összességében a multimédiás tartalmakat jó érzéssel, zökkenőmentesen tudja futtatni. A 1080 x 1920 pixeles és 424 ppi-s IPS LTPS panel bőven elég, a fényerő tökéletes, bónuszként este áttehetjük olvasó üzemmódba, ami az iPhone-oknál hasonlatos "night shift" szembarát funkcióhoz hasonlóan működik. A Honor 8-on tesztünk elkészültekor Android 6.0.1. futott döccenésmentesen, köszönhetően a 4 giga RAMnak és a 32Gb belső tárhelynek. Tulajdonképpen már alulról karcolgatja a saját márkás Huawei P9-et, így nehéz olyan paramétert találni, amiben a Honor alul marad.
Az ujjlenyomat-olvasó például abszolút kedvenc, annak ellenére, hogy nem szeretem, ha a hátoldalra kerül az érzékelő. Ennek ellenére szerencsésebb az elhelyezése, mint az Galaxy S8-on, semmi nincs a közelében, ami bezavarna. A szenzor többfunkciós, tehát nem csak az biometrikus azonosításra használhatjuk, hanem lapozhatjuk a galériát, hívást fogadhatunk vagy fényképezhetünk is vele. A piacon talán még mindig a legintelligensebb szenzor, ami eddig telefonba került.
Talán csak a marketing miatt, ki tudja, de tavaly nagyon ment a Leica őrület a P9-nél és nagyon úgy tűnik, hogy a Honor 8-ba ugyanaz a fejlesztés került, csak nem brandingelve. Kiváló képeket készít a Dual kamera, melynek előnye, hogy nem kell HDR módot kapcsolnunk, a készülék két külön expozíciót rögzít, később ezt illeszti össze. Talán a nagy tesó RAW készítési lehetőségéről kell lemondanunk, de ez ebben a formában mégsem igaz, hiszen számos alkalmazás áll már rendelkezésre a nyers képek készítéséhez. Természetesen a telefon megannyi effektet, kép és videó készítési lehetőséget ajánl, ezek közül a manuális módot használja majd az egyszeri fotós, így este is készíthetőek értékelhető (hosszú expós) képek. A fókusz mindenhol villámgyorsan reagált, rossz fényviszonyok között is. Videófelvételnél sajnos 4K-t nem, csak Full HD-t rögzíthetünk.
Az akksi viszont szépen bírja a megpróbáltatásokat (3000mah), egész napos fotózásnál jobban merül, de így is kihúzza estig. Nem egy energiazabáló készülékről beszélünk, főleg úgy, hogy az intelligens akksi kímélő módokkal finomhangolhatjuk a telefon éhségét.
Kérem szépen a Honor újra behúzott magának egy óriási like-ot, és megint megérdemelten ajánlható bárkinek, aki megbízható, jó tudású telefont keres. A P9 mellett szinte észrevehetetlen a különbség, a design miatt ráadásul sokan inkább a kistestóért nyúlnának. Prémium a javából, ráadásul mindezt nem sokkal többért mint egy 100-as.
Árcédula: 129.990 Ft
Kép forrás: trustedreviews, androidsigma, giga.de
Szevasz Uram!
VÉGE A 3D-NEK, A HAJLÍTOTT IS MEGHAL?
ELÉG MENŐ EHHEZ A FÜLED? - BEOPLAY H4 ÉS BEOLIT 17 TESZT
SAMSUNG GALAXY S8 - BIZTOS NEM ROBBAN AKKORÁT
SPORT OKOSESZKÖZÖK ÉS ZENE NÉLKÜL? FELEJTSD EL!
Kövessetek minket Bloglovin'-on is, hogy ne maradjatok le egyetlen blogbejegyzésről sem!
Haverkodjunk Facebookon is: WWW.FACEBOOK.COM/COLORCAMMAG
Instagram: @COLORCAM_M és @COLORCAM_WS
Kérdésed vagy észrevételed van? Esetleg figyelmünkbe ajánlanál valamit?
Oszd meg velünk kommentben vagy írj a HELLO@COLORCAM.HU-ra!