Világszerte nők millióit éri erőszak és diszkrimináció, pusztán azért, mert nők. Az ellenük elkövetetett lelki, fizikai, szexuális és gazdasági erőszak jóval gyakoribb, mint gondolnánk. Azonban az esetek többségét homály fedi, sohasem jelentik a rendőrségen és nem hangos tőle a média. A nők pedig joggal érzik úgy, hogy nincs más választásuk, mint némán tűrni.
A Néma igen egy felkiáltójel. Azokért a nőkért, akiket a környezetük megfoszt a választás lehetőségétől. Akik kényszer és elnyomás alatt élnek le egy egész életet, mert soha, senki nem mutatta meg, hogy mondhatnak nemet. A csendes beleegyezés fájdalmas napi rutinná válik számukra. Ott rejtőzik az ajkukon, alattomosan és láthatatlanul.
Az alkotás a design és a művészet eszközeivel száll harcba értük. Felhívja a figyelmet, hogy minden nőnek joga van a választásra, szokásoktól, vallási tanoktól és erkölcsi tévhitektől függetlenül. Azt üzeni a világnak, hogy ha egy nő úgy érzi, nem akarja, igenis mondhat nemet.
Kiss Miklós dizájner és képzőművész november 25-e, a Nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából létrehozott alkotásain az egyes karakterekhez társított színek egy adott ország zászlóinak színei, az ehhez társított betűtípust pedig az adott ország designere, font tervező studiója vagy vállalata tervezte.
Szöveg: Pifkó Noémi
Képek:
Borítókép:
font: Tótfalusi Antikva (Janson)
font designer: Miklós Tótfalusi Kis
Az ajkakon látható betűtípusok és tervezőik neve a képaláírásokban olvasható.
Hatalmas köszönet a jó ügyért tett munkájukért Cseh Sára Eszternek, Sárosi Zoltánnak, Pifko Noémin
Kövessetek minket Bloglovin'-on is, hogy ne maradjatok le egyetlen blogbejegyzésről sem!
Haverkodjunk Facebookon is: WWW.FACEBOOK.COM/COLORCAMMAG
Instagram: @COLORCAM_M és @COLORCAM_WS
Kérdésed vagy észrevételed van? Esetleg figyelmünkbe ajánlanál valamit?
Oszd meg velünk kommentben vagy írj a HELLO@COLORCAM.HU-ra!