Karácsonyig minden este színáradatban úszott a budapesti Szent István-bazilika a Panasonic-nak köszönhetően, és a cég számlájára írható az is, hogy mostantól 80 évig ugyanolyan fényesen csillognak majd a fő hajó belső mozaikjai. Persze azt se felejtsük el, hogy az előkerült titkos tekercs se kerül elő, ha csak nem... de ezt később.
Az adventi időszak utolsó hetében rendhagyó sajtóeseményen vehettünk részt a Bazilikában, amit aznap kezdtek el megvilágítani, hogy az karácsony előtti időszakban méltón közvetítse az ünnep jelentőségét. A várakozás után körbevezettek minket a több évtizeden át épült székesegyházon, melynek jellemzőit, érdekességeit fedték fel. Idegenvezetőnk ugyanis "rávilágított", hogy a belső kupolában található, híres magyar festők által készített mozaikok egytől-egyig Európa egyik legszebb alapanyagából, muránói üvegből készültek, melyekhez összesen 23 kg aranyfüstöt használtak fel. A falak tisztítására pedig nem más alapanyagot használtak, mint a kovászolt kenyeret.
Ekkor még nem is tudtuk, milyen kincs mellett figyeltük nagyra dülledt szemekkel a vakut határozottan elutasító ereklyét. A Bazilika újra-világítása ugyanis szó szerint fényt derített egy több, mint 100 éves leletre, amit az egyik csillárban rejtettek el. A Magyar Hírlap 1900-as lapszámába és egy kartoncsavarba tekert cetlin találták meg a kor legelismertebb műlakatos mesterének írását, melyben a csillár elkészítésének időpontját örökítette meg.
A körbetekintés után egy stílusos vacsorával vártak minket, és még a kupolába is felmászhattunk. Bár nagyon szerettünk volna, sajnos az öltözetünk nem volt megfelelő a legfelső toronyba való feljutáshoz; viszont ígérjük, hogy lesz még pár fotó a templom legmagasabb pontjáról.
Pozsgai Brigitte
Fotó: Farkas Márton - colorcam.hu
Haverkodjunk Facebookon is: WWW.FACEBOOK.COM/COLORCAMMAG
Instagram: COLORCAM_MAGAZINE
Kérdésed vagy észrevételed van? Esetleg figyelmünkbe ajánlanál valamit?
Oszd meg velünk kommentben vagy írj a HELLO@COLORCAM.HU-ra!